char

Krakusa: Drugie życie kamienicy w Starym Podgórzu

Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad dużą inwestycją, jaką jest kamienica na ul. Krakusa w Krakowie. Prace renowacyjne dotyczyły całego budynku: odświeżona została fasada, wymieniona stolarka okienna, dobudowane jedno piętro. Również korytarze i klatki schodowe zyskały nowe oblicze.

Wewnątrz powstało 17 mieszkań przeznaczonych na wynajemMieszkania na każdym piętrze prezentują inny styl wykończenia. Najniższe kondygnacje zajmują mieszkania utrzymane w stylu loftowym, dwa wyższe piętra w stylu modern, natomiast na samej górze mamy styl glamour.

Styl „loft” charakteryzuje się ciemną kolorystyką i surowością, która została tu uzyskana w postaci cegły na ścianie. Dodatkowo styl podkreślony został mocnymi, kontrastującymi ze sobą kolorami. Czarne elementy wyposażenia nadają mieszkaniu elegancji, a białe lekkości. W tych mieszkaniach idealnie odnajdą się młode, energiczne osoby.

Styl modern jest jasny, tworzą go delikatne, przenikające się kolory, głównie szarości i biele. Surową cegłę na ścianach zastąpiły wzorzyste tapety nadające mieszkaniom przytulności. Lampy dzięki materiałowym abażurom dają łagodne światło. Wnętrza idealnie nadają się dla osób pracujących zdalnie. Stonowane kolory pomagają w skupieniu.

Styl glamour charakteryzuje się elegancją uzyskaną przez połączenie bieli ze złotymi dodatkami oraz imitacją marmuru. W tym wypadku przełamany został kolorem głębokiej, butelkowej zieleni. Mieszkania znajdują się na ostatnim piętrze. Idealnie odnajdą się w nich osoby dojrzałe, ceniące sobie szyk i elegancję we wnętrzach.

Wszystkie mieszkania są dwu-, lub trzypokojowe, każde ma przynajmniej jedną osobną sypialnię. Wyposażone zostały dodatkowo w rozkładane kanapy, telewizory, kompletnie wyposażone kuchnie ze sprzętem AGD, łazienki z prysznicami i pralkami, a także w pojemne szafy i wyposażenie  gospodarcze. Są w pełni przygotowane, żeby zamieszkać w nich od zaraz.

Również klatka schodowa została poddana generalnemu remontowi. Na schodach odświeżone zostało oryginalne lastryko, natomiast podłogi na piętrach pokryte zostały płytkami w dwóch kolorach. Utrzymanie korytarzy w bieli i czerni nadaje im elegancki klimat, co zostało dodatkowo podkreślone czarnymi sztukateriami na ścianach.

Kamienica znajduje się w Starym Podgórzu, coraz prężniej rozwijającej się dzielnicy Krakowa. Od turystycznego Kazimierza dzielą ja tylko dwa przystanki tramwajowe. W otoczeniu znajdują się liczne restauracje i sklepy, natomiast wytchnienie od miejskiego zgiełku zapewnia położony blisko Park Bednarskiego.

Mimo krótkiego czasu, jaki upłynął od jej oddania, inwestycja już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Najemcy szczególnie chwalą sobie wysoki standard wykończenia. Nasz Dział Zarządzania zapewnia kompleksową obsługę wynajmu oraz wsparcie na każdym etapie procesu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tutaj.