char

Projekt Rogatka 32 – od koncepcji po realizację

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy zlecenie dotyczące kompleksowego wykończenia mieszkania w inwestycji Rogatka 32, dla której osobny dział naszej firmy prowadził biuro sprzedaży. Projekt dotyczył mieszkania o powierzchni 72 m2, obejmującego salon z aneksem kuchennym, łazienkę, sypialnię, gabinet oraz hol.

Prace zaczęliśmy od dokładnego wywiadu, podczas którego Klient opowiedział nam o swoich preferencjach co do funkcjonalności i wyglądu mieszkania. Jego wymagania były bardzo konkretne i sprecyzowane, nie było tu miejsca na przypadek czy nieprzemyślany ruch. Wszystkie jego prośby rzetelnie przelewaliśmy na papier.

Najpierw zaproponowaliśmy trzy różne wersje rozmieszczenia mebli i ciągów komunikacyjnych we wnętrzu. Długi korytarz w kształcie litery ‘L’ poszerzyliśmy wyburzając ścianę, co dało miejsce na zaprojektowanie siedziska, a także powiększyło przestrzeń. Naszemu Klientowi spodobał się ten pomysł.

Następnym etapem był projekt stylistyczny. Mieszkanie miało być przyjazne dla alergika, dlatego trzeba było ograniczyć ilość tekstyliów do minimum. Zrezygnowaliśmy więc z dywanów i zasłon w oknach. Drugim wymogiem było unikanie wszelkich okładzin na ścianach takich jak cegła, beton czy tapety. Mogliśmy natomiast bawić się kolorami.


Nasz Klient nie bał się czerni. Chcąc to wykorzystać zaprojektowaliśmy czarną kuchnię, która bardzo przypadła mu do gustu. Ponieważ wiemy jak trudne w utrzymaniu są czarne powierzchnie postawiliśmy na fronty kuchenne wykonane z płyty meblowej Egger Perfectsense Matt. Jest to materiał bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i nie pozostawiający odcisków palców. Resztę salonu doprawiliśmy o czarne dodatki nadając mu loftowego charakteru. Meble na ścianie telewizyjnej mają metalowe konstrukcje, nad stołem wiszą czarne lampy.

Korytarz wypełniły ogromne szafy z lustrzanymi frontami. W środku znajdują się drążki, półki i szuflady. Szafy przeznaczone są zarówno na ubrania, jak i na rzeczy gospodarcze. Pomiędzy nimi na miejscu wyburzonej ściany znalazło się siedzisko oraz niewielkie wiszące szafki na drobne podręczne rzeczy takie jak klucze.


Gabinet jest najjaśniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu. Jest to miejsce pracy klienta, dlatego na ścianie pojawiła się energetyczna żółć, która działa pobudzająco i motywuje do działania. Zestawiona została z białymi meblami. Znalazła się też niewielka kanapa z funkcją spania i mały stolik.

Klient bardzo lubi zdecydowane, żywe barwy, dlatego w sypialni zagościł mocny niebieski kolor, który w połączeniu z ciemnym drewnem mebli tworzy oryginalną, niesztampową przestrzeń.

Łazienka jest duża i dała nam pole do popisu. Meble w tym pomieszczeniu zostały zaprojektowane na wymiar. Jest to zabudowa pralki i suszarki, szafka nad geberitem, a także wiszący słupek po prawej stronie umywalki. Tutaj, podobnie jak w salonie, również postawiliśmy na czarne dodatki, żeby nawiązać stylem do reszty mieszkania i nadać mu spójny charakter.

Po zaakceptowaniu projektu stylistycznego przeszliśmy do tworzenia dokumentacji technicznej. Rozrysowanie elektryki było dla nas nie lada wyzwaniem. Klient pracuje w branży IT i bardzo zależało mu na przystosowaniu mieszkania do pracy w nim, wobec tego trzeba było zamontować specjalne gniazdka RJ42, RJ45, a także gniazdka USB. Dzięki takiemu dostosowaniu instalacji elektrycznej udało nam się stworzyć dla klienta idealne miejsce do pracy w domu.

Po zakończeniu etapu projektowego przeszliśmy do wykończenia. Do naszych obowiązków w tym procesie należał nadzór budowlany, doglądanie postępu prac remontowych, zamawianie elementów wyposażenia, koordynacja terminów i zamówień.

Projekt udało nam się odwzorować niemal całkowicie, poza drobnymi szczegółami, które wyniknęły w procesie koordynacji. Cudownie było zobaczyć na żywo projekt, który wcześniej widoczny był tylko na papierze. Efekt przerósł nasze oczekiwania, a dodatkowo zyskaliśmy sympatię i wdzięczność klienta.