char

Przestronnie i loftowo – indywidualny projekt wnętrza

Jednym z niedawno realizowanych przez nas projektów było zlecenie od naszych klientów z Katowic, dotyczące wykonania projektu wykończenia pod klucz ich nowo zakupionego mieszkania w stanie deweloperskim. Nasi zleceniodawcy kilka lat wcześniej korzystali już z usług naszej firmy przy okazji wykańczania mieszkania w innej inwestycji, i zdecydowali się po raz kolejny oddać w nasze ręce swoją przestrzeń. Mieszkanie ma 40 m2 i należy do inwestycji Pierwsza Dzielnica.

Podczas wywiadu, który zawsze przeprowadzamy z klientami na początku współpracy pojawiło się kilka istotnych dla klientów kwestii: w salonie miała pojawić się duża kanapa oraz fotel, ponieważ klienci lubią przyjmować gości. Aneks kuchenny wraz z salonem powinny stanowić jedność. Warunkiem było też wygospodarowanie maksymalnej ilości miejsca do przechowywania; wnętrze miało być jasne, z czarnymi elementami nawiązującymi do stylu loft. Sukcesywnie zaczęliśmy realizować powyższe wymagania.

Spójność aneksu kuchennego z salonem udało nam się osiągnąć poprzez zastosowanie tego samego materiału na podłodze, czyli paneli podłogowych odpornych na wilgoć, które z powodzeniem można stosować w kuchni. Zrezygnowaliśmy również z części szafek wiszących. Zostawiliśmy je tylko nad częścią ze zlewem, a na części z płytą indukcyjną zawiesiliśmy okap, który okala zrobiona na wymiar półka wisząca. W ten sposób udało nam się uzyskać efekt przenikania się dwóch przestrzeni – salonu i kuchni.

Kuchnia jest prosta i nowoczesna. Jej minimalizm został przełamany nietypowym wzorem płytek, które urywają się 40 cm nad blatem tworząc kształt zygzaka – zastosowane podświetlenie jeszcze mocniej uwydatnia ten interesujący efekt. Jest to zabawny i zaskakujący akcent, nadający tej części mieszkania oryginalny charakter. Klienci nie lubią podwieszanych sufitów, dlatego zastosowaliśmy to rozwiązanie tylko w jednym miejscu, nad szafkami – co pozwoliło ukryć rurę od okapu.

Wybraliśmy panele podłogowe z wyrazistym wzorem drewna i dużą ilością sęków, a także czarne dodatki w postaci lamp, stolika kawowego, okapu, krzeseł oraz półek wiszących, aby w ten sposób podkreślić loftowy charakter wnętrza.

W salonie mocnym elementem dekoracyjnym jest tapeta w formie muralu będąca wariacją na temat… dmuchawca? słońca? Interpretacja grafiki zależy wyłącznie od naszej wyobraźni!

Sypialnia miała być przede wszystkim jasna i przytulna. Ważnymi elementami dla klientów było łóżko skandynawskie oraz duże szafki nocne z głębokimi szufladami; wszystkie te warunki udało nam się spełnić.

W łazience kluczową rolę miała spełniać zabudowa meblowa wypełniająca wnękę obok szachtu wentylacyjnego. Zrobiliśmy projekt zabudowy z miejscem na pralkę, suszarkę, deskę do prasowania i pozostałe rzeczy łazienkowe: chemię, papier i ręczniki.

Ważny dla klientów był też duży prysznic, dlatego postawiliśmy na kabinę projektowaną na wymiar, na całą szerokość łazienki. Stelaż podtynkowy, na którym została zawieszona miska WC został schowany w ściance zrobionej z płyty g-k, w której zostały wycięte wnęki pełniące rolę półeczek pod prysznicem oraz półki obok umywalki. Ta ostatnia została doświetlona przepięknym owalnym lustrem z wbudowanym paskiem LED oraz dwiema wiszącymi lampkami.

W przedpokoju zaraz przy wejściu do mieszkania na ścianie wisi tablica multimedialna, o dość sporych gabarytach, której niestety nie dało się przesunąć. Zrobiliśmy więc projekt szafy, której wnętrze zostało rozplanowane tak, że tablica została w niej schowana i wkomponowana pomiędzy półki.

Prace wykończeniowe trwały 2 miesiące i wszystko zostało zrealizowane tak, jak nasi klienci sobie wymarzyli – po raz kolejny nasza współpraca przebiegła sprawnie. Bardzo cieszymy się za każdym razem, gdy klienci, z którymi wcześniej współpracowaliśmy, wracają do nas po latach. Wtedy wiemy, że nasza współpraca zapisała się w ich pamięci jako udana i że wciąż darzą nas ogromnym zaufaniem, jakim jest oddanie w nasze ręce swoich wymarzonych czterech kątów.